Filtrowanie produktów

Aby czółenka prezentowały się naprawdę korzystnie, powinny być dopasowane do figury i kształtu stopy. Kobiety o grubszych kostkach powinny unikać modeli z paskiem, które optycznie poszerzają łydki. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się czółenka z mocniejszym, eksponującym stopę wycięciem. Z kolei osoby o krótszych nogach powinny postawić na modele z mocno wysuniętym noskiem lub peep-toe, najlepiej w kolorze naturalnym i cielistym. Wreszcie, paniom o dużych stopach poleca się obuwie z zaokrąglonymi noskami, które optycznie je skróci.

Czółenka (Jest 103 produktów.)

Czółenka to klasyczne, bardzo kobiece obuwie idealnie nadające się na wszelkie okazje formalne. Ich cechą charakterystyczną jest zamknięta, niewymagająca wiązania konstrukcja, okrągłe wcięcie wewnątrz buta oraz obcas, którego wysokość oscyluje zwykle w granicach 5-8 centymetrów. Czółenka wspaniale wydłużają i wyszczuplają nogi, wysmuklają całą sylwetkę i nadają jej lekkości. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorem, fasonem oraz wysokością i grubością obcasa, a ich dobór jest ściśle związany z okazją oraz indywidualnym stylem.

na stronę

Czółenka to buty niezwykle szykowne i ponadczasowe, jeżeli jednak chcemy się w nich naprawdę dobrze prezentować, musimy zadbać o kilka szczegółów. Po pierwsze trzeba je w sposób przemyślany dobrać do okazji. I tak modele czarne, nude czy granatowe sprawdzą się w stylizacjach eleganckich lub służbowych, a z kolei bardziej swobodne kolory i wzory na nieformalnych spotkaniach z przyjaciółmi. Kolejną ważną kwestią jest umiejętność zaprezentowania się w czółenkach. Nie można zapominać o wyprostowanej, a przy tym swobodnej postawie. Ciężar ciała powinien spoczywać na przedniej części stopy, a biodra muszą być rozluźnione. Co istotne, takie ułożenie ciała nie tylko sprawi, że będziemy wyglądać atrakcyjniej, ale również będzie miało zbawienny wpływ na nasz układ ruchowy, zapobiegając przeciążeniom i wadom kręgosłupa.