Filtrowanie produktów

Rozmiar

Cena

210 zł - 315 zł

Kolor

Wysokość obcasa

Materiał

Wysokość cholewki

Trekkingi damskie i trzewiki oraz ich wybór nastręczają wiele trudności. Oprócz kryteriów typowo użytkowych, takich jak wygoda, wodoodporność, wytrzymałość i oddychalność, muszą one być oczywiście modne i estetyczne. Wiadomo przecież, że kobieta zawsze chce wyglądać atrakcyjnie, nawet na górskim szlaku! Na szczęście jednak, dzięki ogromnemu zróżnicowaniu modeli, wzorów i fasonów, spełnienie tych wszystkich kryteriów jest jak najbardziej realne. Wystarczy włożyć nieco wysiłku w poszukiwania i zapoznać się z parametrami poszczególnych modeli, aby znaleźć trzewiki niezawodne na każdym polu.

Trzewiki i trekkingi (Jest 3 produktów.)

Planując zakup butów trekkingowych i trzewików najlepiej już na starcie zapomnieć o wszelkiej spontaniczności. Do sklepu należy się wybrać po południu, ponieważ na skutek chodzenia i ogólnego zmęczenia stopa może spuchnąć nawet o pół centymetra. W efekcie trzewiki wybrane rano, wieczorem mogą się okazać za małe. Ponadto, do każdej przymiarki powinno się zakładać sportowe skarpety, takie same, jak te, które będą noszone np. na szlaku. Nie wystarczy też samo założenie butów, aby bowiem uzyskać pewność, co do słuszności decyzji, trzeba w nich chwilę pospacerować po sklepie. 

Przy wyborze obuwia trekkingowego trzeba zwrócić uwagę na jego przeznaczenie, czyli rodzaj nawierzchni, po jakiej będziemy się poruszać. Niższe buty do kostki to propozycja najbardziej uniwersalna, nadająca się zarówno na co dzień, jak i na wycieczki w terenie podmiejskim czy w lesie. Do chodzenia po wysokich górach poleca się raczej trekkingi z wyższą cholewą, która lepiej zabezpiecza kostkę i ją stabilizuje. Obuwie takie świetnie sprawdza się na wszelkich trudniejszych trasach oraz na całodniowych i kilkudniowych wyprawach z plecakiem. Na najbardziej wymagających szlakach może być ono jednak niewystarczające, dlatego najambitniejsze miłośniczki gór powinny zainwestować w specjalistyczne trzewiki ekspedycyjne z jeszcze wyższą cholewą i dodatkowym ociepleniem. Z powodzeniem zdadzą one egzamin w wysokich pasmach górskich, nawet zimą przy trudniejszych warunkach atmosferycznych. Bez względu jednak na to, jaki model ostatecznie wybierzemy, najlepiej, aby posiadał on membranę. Co prawda przy krótkich letnich wycieczkach nie jest ona konieczna, jednak biorąc pod uwagę zmienność pogody w górach, lepiej się zabezpieczyć.