Filtrowanie produktów

Cena

45 zł - 90 zł

Kraj pochodzenia

Materiał

Kupując japonki męskie należy zwrócić dużą uwagę na jakość i wykonanie. Szczególnie istotny jest materiał, z jakiego wykonana jest podeszwa oraz mocowanie paska. Ten pierwszy powinien być wysokiej klasy, w przeciwnym razie przy wysokich temperaturach będzie wydzielał nieprzyjemny zapach lub powodował bolesne odparzenia. Jeśli natomiast chodzi o pasek, to musi być on solidnie przytwierdzony do reszty buta, a przy tym na tyle ciasny, aby dobrze trzymał stopę, ale też na tyle luźny, aby nie przyczyniał się do powstawania otarć.

Japonki (Jest 11 produktów.)

Japonki to obuwie typowo letnie, jednak, pomimo sporego podobieństwa do klapek, rządzące się innymi prawami. Ich cechą charakterystyczną jest prosta konstrukcja, składają się jedynie z podeszwy i charakterystycznego paska w kształcie litery „V”. Taka budowa sprawia, że są one jeszcze bardziej przewiewne niż tradycyjne klapki, a ponadto wywierają dużo mniejszy nacisk na stopę, zapewniając jej tym samym maksimum relaksu, co jest niezwykle istotne w upalne, letnie dni.

Wbrew ciągle pokutującej opinii, japonki męskie to obuwie nie tylko na basen czy na plażę. Odpowiednio zestawione z innymi częściami garderoby stają się wymarzoną bazą miejskiego looku na upalne dni. Tutaj należy jednak podkreślić, że tworząc stylizację z udziałem tego obuwia, konieczne jest odrzucenie wszelkich zasad dotyczących klapek. Przede wszystkim raczej nie łączymy ich z długimi spodniami. No, może niektóre modele japonek skórzanych nieźle prezentują się ze spodniami lnianymi, ale na tym koniec. Generalnie obuwie to najlepiej komponuje się z szortami czy bermudami. W takich zestawieniach dobrze jest zdobyć się na odrobinę odwagi i wybrać model z jakimś barwnym akcentem, na przykład z żółtą podeszwą. Trzeba jednak pamiętać, że aby całość była spójna, ta sama barwa powinna znaleźć się w jakimś innym elemencie ubioru. Ciekawym pomysłem będzie w omawianym przypadku żółty pasek od spodni czy od zegarka, lub koszulka z żółtym napisem.