Filtrowanie produktów

Cena

45 zł - 60 zł

Kraj pochodzenia

Materiał

Kupując japonki męskie należy zwrócić dużą uwagę na jakość i wykonanie. Szczególnie istotny jest materiał, z jakiego wykonana jest podeszwa oraz mocowanie paska. Ten pierwszy powinien być wysokiej klasy, w przeciwnym razie przy wysokich temperaturach będzie wydzielał nieprzyjemny zapach lub powodował bolesne odparzenia. Jeśli natomiast chodzi o pasek, to musi być on solidnie przytwierdzony do reszty buta, a przy tym na tyle ciasny, aby dobrze trzymał stopę, ale też na tyle luźny, aby nie przyczyniał się do powstawania otarć.

Japonki (Jest 8 produktów.)

Japonki to obuwie typowo letnie, jednak, pomimo sporego podobieństwa do klapek, rządzące się innymi prawami. Ich cechą charakterystyczną jest prosta konstrukcja, składają się jedynie z podeszwy i charakterystycznego paska w kształcie litery „V”. Taka budowa sprawia, że są one jeszcze bardziej przewiewne niż tradycyjne klapki, a ponadto wywierają dużo mniejszy nacisk na stopę, zapewniając jej tym samym maksimum relaksu, co jest niezwykle istotne w upalne, letnie dni.

Wbrew ciągle pokutującej opinii, japonki męskie to obuwie nie tylko na basen czy na plażę. Odpowiednio zestawione z innymi częściami garderoby stają się wymarzoną bazą miejskiego looku na upalne dni. Tutaj należy jednak podkreślić, że tworząc stylizację z udziałem tego obuwia, konieczne jest odrzucenie wszelkich zasad dotyczących klapek. Przede wszystkim raczej nie łączymy ich z długimi spodniami. No, może niektóre modele japonek skórzanych nieźle prezentują się ze spodniami lnianymi, ale na tym koniec. Generalnie obuwie to najlepiej komponuje się z szortami czy bermudami. W takich zestawieniach dobrze jest zdobyć się na odrobinę odwagi i wybrać model z jakimś barwnym akcentem, na przykład z żółtą podeszwą. Trzeba jednak pamiętać, że aby całość była spójna, ta sama barwa powinna znaleźć się w jakimś innym elemencie ubioru. Ciekawym pomysłem będzie w omawianym przypadku żółty pasek od spodni czy od zegarka, lub koszulka z żółtym napisem.